en tr
+90 ( 236 ) 742 5066 Danışma Hattı
info@msvida.com.tr Destek Bilgi Adresi

İnsan Kaynakları

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Norm Grup, “Önce İnsan” ilkesinden yola çıkarak, günümüzün rekabet ortamında varlığını güçlü şekilde hissettiren bir gruptur. Bu özelliğini "rekabet edebilirlik gücüne" yüksek düzeyde önem vermesinden almaktadır.
 
Çalıştığı sektörün dinamik yapısı, İnsan Kaynakları yapısına da yansımıştır. Sektöründeki değişimi ve gelişimi yönlendirecek, Norm'un hedef ve stratejilerini benimsemiş, yenilikçi, yaratıcı, takım çalışmasına uygun, motivasyonu yüksek, kendine güvenen, liderlik özelliklerine sahip güçlü bir kadroya sahiptir.
 
İnovasyon çağının gereklerini yerine getirerek, mevcut İnsan Kaynağını devamlı geliştirmektedir. Bu anlamda küresel rekabet ortamının getirdiği fırsatlara ve kısıtlara, hemen uyum sağlayarak cevap veren; güçlü, esnek, dinamik, yenilikçi yapısı ile her geçen gün daha güçlü bir firma olmaktadır. Norm Grup, Norm Teknik Öğretim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi, TÜBİTAK tarafından desteklenen Ar-Ge Projeleri ve Sanat Merkezi gibi Sosyal Sorumluluk Projeleri ile insana verdiği değeri göstermektedir. Norm Cıvata; İnsan Kaynaklarını devamlı ileriye götürecek çalışmalar yapmaktadır.
 
Bu anlayışı sonucunda, çalışanlarına sağladığı eğitim ve kendini geliştirme imkanları, yaratıcı ve yenilikçi özelliklerini ortaya çıkarma ve kullanma konusunda sonsuz destek olması ile her bireyin çalışmak isteyeceği, mükemmel bir okuldur.
 
Norm Grup, çalışanlarına rekabet ortamında varolabilmek için gerekli niteliklere sahip olmayı, hem mesleki hem de kişisel açıdan gelişmelerini sağlayacak uygun ortamı, bireysel farklılıkları doğru şekilde yönetecek bir İnsan Kaynakları Sistemini sunmaktadır.
 
Norm Grup çalışanlarında bulunması gereken temel yetkinliklerle birlikte pozisyon değerlendirme sistemine göre oluşturulan kademe yapısı için yetkinlikler ayrıca tanımlanmıştır. Bunlar kilit yetkinliklerimiz olup işe alım, terfi, atama performans değerlendirme gibi süreçlerimizde kullanılmaktadır. 
 
Norm Grup’un İnsan Kaynakları Hedefi, en iyilerle çalışarak en iyi işi yaratmaktır. Norm Grup’un Vizyonu olan "Bağlantı elemanları sektöründe lider bir kuruluş olmak" için, bizleri başarıya ulaştıracak ana güçlerden birinin İnsan Kaynağımız olduğunun bilincindeyiz.
 
Sizleri de değer yaratmak üzere Norm'lu olmaya çağırıyoruz…

Norm İşe Alım;

​​​​​​​​​​​​​Norm Grup olarak, işe alım süreçlerimizde en çok önem verdiğimiz kriterlerden birini yetkinlikler oluşturur. Hangi departman için değerlendirilirse değerlendirilsin, adaylarımızın aşağıdaki altı ana yetkinliğe sahip olması önemlidir. 

Tüm bu değerlendirmeler neticesinde uygun bulunan adaylarımıza ilgili referans kontrolleri yapıldıktan sonra İnsan Kaynakları birimi tarafından iş teklifi yapılır ve pozisyona uygun bulunan aday çalışmaya başlar. Bu süreçteki genel amacımız, kişilerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini sorgulayarak, niteliklerine uygun bir departmana yerleştirilmelerini sağlamaktır. 

Süreç akışımız, Personel ihtiyacını belirleme, pozisyon ilanı & başvuruların alınması, aday havuzunun oluşturulması, özgeçmiş ön eleme, İK ve yönetici görüşmeleri, kişilik envanterleri, referans kontrolü, iş teklifi, işe alım

MS Vida çalışanlarında bulunması gereken temel yetkinlikler;

  • Müşteri Odaklılık

  • Sürekli İyileştirme

  • Harekete Geçme

  • Kendini Geliştirme

Ücret Yönetimi

Ücret Yönetim Sistemi; kademe sistemi, ücret piyasası, ücret politikası ve performans sisteminden oluşmaktadır. 


Yan haklarımız

Norm Grup çalışanlarına, yakacak yardımı, bayram alışveriş çeki, eğitim yardımı, doğum ve evlilik yardımı, yabancı dil ve akademik eğitim yardımı sağlamaktadır. Kademe bazında da bireysel ve aile sağlık sigortası uygulanacaktır. 

Norm Eğitim

Norm Grubun çalışanlarına sunduğu gelişim imkanları kapsamındaki eğitim programları düzenlenmektedir.  Oryantasyon Eğitimi ve İşbaşı Eğitimlerinin yanı sıra, İhtisas, Kişisel Gelişim, Yönetim ve Liderlik Becerilerine yönelik eğitimler olup her yıl planlanarak verilmektedir. 

Norm Teknik Eğitim Merkezi (NORMTEM)

2015 yılında kurulan NormTEM, Norm Grup şirketlerinde, yeni iş başı yapan çalışanlarımızın kurum kültürüne, ürün, proses ve kalite gerekliliklerine göre planlı ve sistematik bir şekilde gerekli teorik ve pratik eğitim uygulamalarını başarıyla tamamlamaları, iş başı yapacakları proseslerin ve iş istasyonlarını öğretilmesi için kurulan eğitim merkezidir. 

Norm Mesleki Eğitim Merkezi

Norm Mesleki Eğitim merkezi, 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulmuştur.

 

Eğitim merkezine başlayan öğrenciler haftada bir gün teorik eğitim görüp diğer günlerde grup işyerlerinde işbaşı eğitimleri almaktadırlar.

Eğitim merkezi öğrencilerimizin eğitim süresi 3 yıl olup eğitim süresi boyunca teorik derslerin sınavlarında ve eğitim süresinin sonunda gerçekleştirilen final sınavında başarılı oldukları takdirde “Kalfalık Belgesi” almaya hak kazanmaktadırlar. 

Eğitim merkezimizde başarılı olan öğrencilerimiz, Norm Grup şirketlerinde iş hayatına başlamaktadır. Diğer öğrencilerimiz ise; Löher Asansör, Kroma, Ar Can Mak. , Eltaş, Dirinler, Elektral, Çiftel, Talay Mak. , Detaysan, ZF LEMFÖRDER gibi A.O.S.B. içerisinde bulunan fabrikalarda çalışarak beceri eğitimlerini sürdürmektedir.