en tr
+90 ( 236 ) 742 5066 Danışma Hattı
info@msvida.com.tr Destek Bilgi Adresi

Hakkımızda

Sosyal Sorumluluk

NORM MESLEKİ EĞİTİM BİRİMLERİ

Norm Mesleki Eğitim Birimi İzmir Şubesi  Norm Grubu Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Sn. Nedim Uysal’ın öngörüleri doğrultusunda 2007 yılında; 3 yıllık eğitim sonucu Kalfalık Belgesi’ne hak kazanılan; Tevsiye bölümü olarak 20 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

Öğrenciler Norm Grubu bünyesinde bulunan işletmelerde ve Organize Sanayi'de yer alan firmalarda beceri eğitimlerini sürdürerek eğitimlerine devam etmektedirler.

Mesleki eğitim öğrencileri; el becerilerini geliştirmeyi, hatasız iş üretme becerisini, problem çözme tekniklerini, verimlilik ve de kalite mantığı içinde gerçek üretim alanında çalışarak ustalarını örnek alarak kendilerini geliştirerek okul- sanayii  işbirliği çerçevesinde nitelikli birey olmak üzere yetişmektedirler.

Salihli’de üretim birimlerinin devreye girmesi ile 2015 yılında Norm Grubu bünyesinde  Salihli’de Norm Mesleki Eğitim Birimi devreye alınmıştır. Her yıl öğrenci sayısının arttırılarak Salihli’de nitelikli işgücü ve istihdam yaratmak eğitime destek hedeflerimiz arasındadır.  

İAOSB NEDİM UYSAL ANADOLU TEKNİK LİSESİ

Norm Grubu sadece mesleki eğitim birimleri ile değil; 2014 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan hali hazırda geçici binada eğitime devam edilen Özel İAOSB Nedim Uysal Anadolu Teknik Lisesi ile de eğitime katkı ve desteğini sürdürmektedir.  

2016 -2017 eğitim ve öğretim yılında tamamlanması hedeflenen teknik lisede; yüksek nitelikli teknik insan gücünü temsil eder şekilde, %100 burslu toplam 500 öğrenci okul bünyesinde yer alacaktır.       

 

NORM GRUBU SANAT GALERİSİ

2003 yılında sanata ve sanatçıya destek amacı ile kurulan atölye ve galerimiz, o günden bu yana sayısız sanatı ve öğrenciye resim ve heykel dalında sergi açma ve eğitim alma şansı tanımaktadır.

İzmir Atatürk Organize Sanayii Bölgesi’nde Norm Somun işletmesi içerisinde yer alan sanat galerisi yıl içinde pek çok farklı sergiye ev sahipliği yapmaktadır.

 

NO-YA (NORM-YARDIM) KULUBÜ

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Toplum İçin felsefesi ile ‘’Biz’’ bilincini yaşatmak ve geliştirmek, farklı sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde yaşadığımız topluma gönüllü olarak destek olmak önceliği ile Norm Grubu bünyesinde kurulan kulübe isteyen tüm çalışanlar dahil olabilmektedir.

Grup; yardımlaşma ve dayanışma bilincini geliştirmek adına farklı noktalarda kitap-giysi toplama kutuları koyarak dezavantajlı ihtiyacı olan kişileri desteklemektedir.

Ayrıca Norm Kafe bünyesinde herkesin faydalanabileceği Dr. Hamza Necdet Uzuntaş Kütüphanesi kurulmuştur. Kütüphanemiz tüm çalışanlarımızın katkılarına açıktır.